Ježek web design

... nebo jsou?

SEO - optimalizace webu pro vyhledávače

Samozřejmě, že ze všeho se dá udělat věda, ale obecně není na SEO vlastně nic těžkého ...

Aby Vaše stránky měly uspokojivou návštěvnost,
je třeba poskytnout návštěvníkům dostatek možností, jak je nalézt.

  • Základem je správě sestavená webová stránka, která se vyhledávačům "líbí" a která obsahuje dostatek klíčových slov a frází z Vašeho oboru.

  • Další nedílnou součástí je pak vybudování zpětných odkazů na Vaši webovou stranu. To se právě dělá registrací do internetových katalogů (mimo jiné).

Jak určitě víte i z vlastní zkušenosti, lidé prohlíží jen první, maximálně druhou stranu výsledků vyhledávání fulltextem. A právě posunout Vaši webovou stránku ve výsledcích hledání do popředí má SEO za úkol.

On-page faktory můžete ovlivnit jednoduše vy sami - správně zvolenými nadpisy a poutavým originálním textem. Další část práce pak musí odvést váš webmaster - web by měl být bez syntaktických chyb a se správně nastavenými parametry pro vyhledávače. Pro otestování, jak si váš web stojí, je možné provést jeho SEO analýzu.

Off-page faktory můžete také ovlivnit, ale už to nebudete mít tak pevně v rukou jako editaci vlastního webu. Správným krokem je získání zpětných odkazů z podobně zaměřench webů (např. od dodavatelů nebo prodejců). Další možností je registrace do katalogů, z které vzejde množství zpětných odkazů (ovšem různé kvality). A v neposlední řadě je zde možnost internetové reklamy a sociálních sítí ...


Pro dobré SEO jsou důležitá klíčová slova a fráze. Jedná se v podstatě o stejné fráze, které budou lidé zadávat do vyhledávačů, až budou chtít najít váš web. Je tedy dobré se vžít do cílové skupiny a zkusit odhadnout, jakým způsobem budou vaše webové stránky hledat. Výsledný seznam klíčových slov pak použijte v titulcích stránek, v nadpisech a samozřejmě v textu. Také je možné provést analýzu těchto frází a vybrat ty méně používané konkurencí, ale stále ještě slušně vyhledávané.


Pokud chcete zlepšit on-page faktory svého stávajícího webu, jsem k dispozici se SEO analýzou a návrhem možných úprav.

Pokud chcete zlepšit off-page faktory, jsem schopen provést registraci vašeho webu do základních českých katalogů.


K dispozici máte několik možností registrace zpětných odkazů:

  • Registraci libovolného webu lze provést do cca 30 obecných katalogů. Těch důležitých, s velkou váhou pro SEO, je ale jen zlomek.

  • V případě, že se jedná o firmní web (tj. má IČO), lze web zaregistrovat i do dalších firemních katalogů.

  • Pokud máte e-shop, nabízí se registrace jeho XML feedu do porovnávačů cen zboží.

  • Pokud potřebujete podpůrný web, jsem k dispozici s tvorbou Microsite, což je vlastně takový malý webík určený k propagaci jednoho určitého produktu nebo služby a doplňující hlavní prezentační web nebo e-shop. Tento malý web je následně možno propagovat např. také registrací do katalogů ...

Zajímá vás také webdesign?

Prohlédněte si webové stránky v sekci reference.